Horgolással díszített tavaszi párna kintre vagy bentre. Vidám színeivel garantáltan jókedvet hoz annak, aki mellé telepedik. Az elkészítéséről itt mindent megtudhatsz. Olvass tovább és készíts velünk párnát!
A párna pamutvászonból készült, horgolt virágokkal és egy kis hímzéssel.
Amire szükséged van az egy párnabelső, pamutvászon, horgoló vagy hímzőfonal (és persze az eszközök: tű, cérna, horgolótű, kisolló).
Ha van megunt párnád azt is feldobhatod egy új ruhával (párnahuzattal).
Ez a párnahuzat egy 40x40 cm-es párnára készült, de természetesen más méretben is jól mutat.
A horgolt virágokat érdemes még a párnahuzat varrása előtt rögzíteni és ha hímezni szeretnéd azt is még a varrás előtt tedd meg.
A horgolt rátétek, virágok Catania fonalból készültek, a hímzés DMC perlé hímzőfonalból.
1. virág:
1. sor: mágikus körbe 8 rövidpálca
2. sor: 2 láncszemmel magasítunk és ugyanabba szembe még 2 egyráhajtásos pálca egybe lehorgolva, 3 láncszem, a következő szembe 3 egyráhajtásos pálca egybe lehorgolva, 3 láncszem - ezt ismételjük végig.
3. sor: a láncszemívekbe horgolunk, 2 láncszemmel magasítunk és minden ívbe horgolunk 3 egyráhajtásos pálcát egybehorgolva, 3 láncszem, ismét 3 egyráhajtásos pálca egybehorgolva, 3 láncszem és a következő láncszem ívbe ugyanezt ismételjük végig.
3 egyráhajtásos pálca egybehorgolva: az egyráhajtásos pálcákat nem horgoljuk le teljesen csak félig, és a végén egyszerre horgoljuk le mind a három egyráhajtásos pálcát (fenti kép)
2. virág
1. sor: mágikus körbe 8 rövidpálca
2. sor: két láncszemet magasítunk (ez felel meg egy egyráhajtásos pálcának) +két láncszem a "következő szembe egy egyráhajtásos pálca, két láncszem," ezt ismételjük végig
3. sor: a láncszem ívekbe horgolunk: 2 láncszem magasítás ( ez felel meg egy egyráhajtásos pálcának)még 4 egyráhajtásos pálca egybehorgolva, 5 láncszem, a következő ívbe 5 egyráhajtásos pálca egybe horgolva, 5 láncszem, minden ívbe ezt ismételjük
4. sor: 4 rövidpálca a láncszem ívbe, 1 rövidpálca az előző sor egyráhajtásos pálcák tetejére, 1 pikó, ezt ismételjük végig.
Pikó: 3 láncszem visszaöltve (oda ahol a tű van a lenti képen) és egy kúszószemmel zárjuk.
Gombolás nélküli, bebújós párnahuzat varrása:
Mérd le a párnát, amire szeretnél huzatot varrni. A mi párnánk 40x 40 cm, ezért a szükséges anyag:
- 40 cm + 1,5-1,5 cm varrásszél=43cm széles
- 40 cm + 40 cm + az átlapolt rész 20 cm + a visszahajtott rész a szegésnél 4+4 cm=108 cm hosszú.
Ha kiszabtad az anyagot, a két rövid szélénél hajts vissza 2 cm-t, vasaljd le, majd ismét hajts rajta egyet és ismét vasald le. Ezért számoltunk rá + 4 cm-t mindkét végén.
A bevasalt részt varrjuk le.
Most van egy 100cm x 43cm anyagunk. A 100cm-ből a középső 40cm lesz a párna előlapja.
Tetszés szerint tűzd rá a horgolt rátéteket és kimosható jelölő filccel rajzold meg a virágok szárát. A kimosható filc nagy előnye, hogy ha elrontod a rajzot, vagy meggondolod magad és mégse oda szeretnél hímezni, akkor könnyen változtathatsz. Elég egy nedves ruhával áttörölni amit rajzoltál és ha megszáradt újra kezdheted a tervezést.
Ha elkészültél a hímzéssel és a rátétek felvarrásával, terítsd ki az anyagot színoldalával felfelé és hajts vissza az egyik oldalon is, majd a másik oldalon is 30 cm-t.
A két szélét varrd össze a szélétől 1,5 cm-re. Tűzheted talpszélességgel is, de akkor a szegésre kevesebb lehetőséged marad. Ha van szegőgéped akkor azzal, ha nincs, akkor a varrógép cikk-cakk öltésével varrd végig. Fordíts ki és tedd bele a párnát. Már el is készültél saját párnáddal, használd egészséggel!
Alapanyagokat megtaláljátok:
- a pamutvásznakat itt
- a fonalakat itt és itt
- kimosható jelölőt itt
Jó tervezést és alkotást!